ن و القلم و ما يسطرون

از دیرباز تا کنون، هرگاه سخن از تمدن سازی و توسعه در میان بوده ، رشد و توسعه علمی بطور مستقیم مورد توجه قرار گرفته است. در این بین هیچ مکتبی به اندازه اسلام برای دانش، معرفت و آگاهی ارزش قائل نیست و هیچ دینی مانند دین مبین اسلام انسان ها را از خطر جهل بر حذر نداشته است. پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله می فرمایند: “دانش، اساس همه ارزش ها و جهل ، ریشه همه انحرافات و مفاسد فردی و اجتماعی است ." وچه زیبا حضرت مولانا این مضمون را به نظم در آورده است که:

عقل دیگر بخشش یزدان بود          چشمه او در میان جان بود
چون ز سینه آب دانش جوش کرد          نه شود گنده و نه دیرینه نه زرد

انقلاب شکوهمند اسلامی ایران  موجب گشت تا درّ گرانقدر علم در صدف سینه جوانان این کشور بیش از پیش پرورش یابد و یکی از پر برکت ترین میوه های این شجره طیبه تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی بود. از ابتدای تاسیس تا کنون دانشگاه آزاد اسلامی در کنار دیگر نهاد های فعال در این حوزه نقش قابل توجهی در ایجاد بستر علم آموزی و توسعه دانش ایفا نموده و با ایجاد دسترسی آسان تر در جای جای میهن اسلامی، بهره مندی از آموزش عالی را تسهیل کرده است.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودبار نیز با توجه به ویژگی های فرهنگی و سرمایه های انسانی آن و مزیت هایی نظیر موقعیت جغرافیایی ویژه با فرهنگی غنی و جوانان مستعد و پر تلاش، در جهت تحقق عدالت آموزشی و توسعه انسانی به ایفای نقش پرداخته است.

بنده و همکارانم در این واحد دانشگاهی با استعانت از خداوند منان در تلاشیم تا با محوریت عدالت آموزشی و توسعه سرمایه انسانی و با رویکرد افزایش کیفیت آموزشی و بهبود امکانات و روشها و افزایش مقاطع و ایجاد تنوع در رشته های تحصیلی در تحقق این مهم، تا حد توان، توفیق خدمت را محقق ساخته و نقش کوچکی در اعتلای این خطه بزرگ ایفا نماییم.


ومن الله توفیق
دکتر مهدی فدایی